Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts şatosunun gizemlerini keşfetmeye hazır mısın? Karanlık yükselmeye devam ediyor. Önemli olan taraflarımız mı? Seçimlerimiz mi? Olmak istediğimiz ve bulunduğumuz yer mi? Artık karar verme zamanı...

AnasayfaPortalliLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ProfesöR ALımLaRı..

+10
Clara Isabélle Wallace
Victoria Lily Millian
Melody Rose Malfoy
Helen Beatrice Tyler
Lucy Earwén
Hermione Jean Granger
Harry Potter Black
Isabella Amy Chaplin
Evangeline Nicole Lilly
Jacelyn A. Chaplin
14 posters
YazarMesaj
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Mücadele Tarafın : Tarafsız!
Rp Sevgilisi : Nicholas
Kan Durumu : Melez

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

ProfesöR ALımLaRı.. Empty
MesajKonu: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 13, 2008 11:27 pm

Ad:
Soyad:

İsteniLen DeRs:
Örnek Rp[En Az 20 SatıR]:

Ksks: Evangeline Nicole Lilly
Biçim D:
İksiR: Stefania Regina Widmore
Tılsım-Muska: Rachel Sarah Hamilton
Zihinbend:
Bitkibilim:
S.Y.B:
MuggLe Bilimleri:
Sihir Tarihi: Shannon Rutherford
Eski YazılaR:
Aritmansi:
Astoromi:

Kehanet:

En son Stefania Regina Widmore tarafından Perş. Ağus. 14, 2008 2:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Evangeline Nicole Lilly

Evangeline Nicole Lilly

Mücadele Tarafın : Zihinbendar-Veela^^
Rp Sevgilisi : yok!!
Özel Yetenek : Ölüm Yiyen!!
Kan Durumu : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 2:14 pm

Ad: Evangeline Nicole
Soyad: Lilly
İsteniLen DeRs: Ksks

Evangeline kalbi hızlı bir ritmle atarken, sırtından terler boşalır bir şekilde yataktan aniden fırladı. Neden böyle uyanmıştı aniden? Birden zihnini yoklayınca kalbi daha da hızlı atmaya başlamıştı. Kendine engel olamayarak odada sesi yankılandı;

-"Tabi ya.. Büyücü turnuvasının son aşaması.. Hem de bugün..!"

diye haykırdı ve yatağından aniden fırladı. Hemen banyoya doğru hızla ilerleyerek yüzüne iki üç kez soğuk bir su çarptı. Kendini daha iyi hissederek üstünü giyinmeye başladı. Sıkı giyinmeliydi. Başına neler geleceğini bilmiyordu sonuçta. Bu turnuvanın özelliğiydi, etaplarda başına ne geleceğini bilmiyorsun ve her ne çıkarsa mücaadele ediyorsun. Evangeline bundan önceki iki etabı aşmıştı ve bugün kupayı alma zamanıydı.

Evangeline üstünü giyindikten ve saçını da topladıktan sonra kendini bahçeye attı. Hogwarts'ın bahçesine doğru ilerledi. Orada rakiplerini ve turnuvanın hakemi olan aynı zamanda ablası Angel'ı görünce biraz rahatladığını hissetti. Büyük bir nefes alarak onlara doğru ilerledi..

-"Hey merhaba..."

dedi gergin bir şekilde herkes onun gibi gergin gözüküyordu ve onlarda selam verdiler. Hava kasvetliydi. Yağmur her an kendini bırakıcak gibi gözüküyordu. Herkes tamamlanınca turnuvanın yapılacağı sahaya doğru ilerlediler.. Evangeline her geçen zamanda kalbinin atış ritminin daha da hızlandığını farkediyor ve ablasıyla her göz göze geldiğinde ona tedirgin bakışlar attığını görebiliyordu.

Çamurlu yolların içinden geçtikten sonra turnuva sahasına sonunda varabilmişlerdi. Herkes onları seyretmek için tribünleri doldurmuştu bile ve onların sahaya gelmeleriyle beraber büyük bir gürültü koptu ve tezahüratlar başladı. Evangeline tribünde oturan arkadaşlarının da tıpkı ablası gibi ona tedirgin bir şekilde baktıklarını görebiliyordu. Bu Evangeline'e kendine güvenden çok tedirginlik veriyordu tabii. Evangeline düşüncelere dalmışken sunucunun lafa başlamasıyla irkildi ve yarışmaya az kaldığını anladı, ardından konuşmalara kulak kesildi;

-"Bu sene ilk defa uyguladığımız büyücü turnuvasına tekrar hoşgeldiniz. Bildiğiniz gibi bugün büyücülerimiz son etaplarını gerçekleştirecekler.."

dedi ve tribünlerden yine yüksek bir tezahürat koptu. Sonunda başlıyordu işte. Evangeline kendi heyecanına hakim olmak için kendini sakinleştirmeye çalışıyordu.

-"Bugünse büyücülerimizin yapacağı son etapta bir labirent söz konusu. Bu labirentin içinde türlü engellerle karşılaşacaklar tabii. Sonuç olarak labirentin içinde bu engelleri aşarak kupaya ilk ulaşan kişi turnuvanın galibi olacak.."

Evangeline'in kalbi hızlı hızlı atıyordu şimdi. Asasını sıkıca kavradı. İçinden büyüleri tekrarladı. Bir eksiği yoktu bunu umuyordu. Kendini farkına varmadan yine düşüncelere vermişti. Eğer ona bir şey olsaydı ailesi ve arkadaşları ne yapardı.. Kuzenleri, ablaları, teyzeleri.. Tüm ailesi ve tüm arkadaşları.. Tribünden hepsine teker teker baktı. Hiçbiriyle göz göze gelmek istemiyordu ve kafasını çevirdi.

Turnuvanın son aşamasına gelmişlerdi ve dördünüde labirentin içine doğru aldılar. Evangeline gözlerini kapatarak kendini labirentin içinde buldu. Hiçbirisini göremiyordu şimdi. Tribün tamamen yok olmuştu. Arkadaşlarının hiç birisi yoktu. Etraf çok sessizdi. Evangeline daha fazla zaman kaybetmek istemezcesine hemen elinde sıkıca tuttuğu asasıyla yola koyuldu. Sadece kendi ayak seslerini duyuyordu.

-"Lumos..!"

dedi sakince ve asasının ucundan çıkan ışıkla şimdi daha iyi görebiliyordu. Hızla ilerlerken yukarıdan düşen bir örümcekle burun buruna geldi ve çığlık atarak geriye çekildi ardından asasını çıkarıp;

-"Arania Exumai..!"

diye haykırdı. Nefes alıp verme seslerini duyuyordu yalnızca. Korkarak ilerlemeye devam etti. Asasını öyle sıkı tutuyordu ki avuç içi terden sırılsıklam olmuştu ve elinden asasının kaydığını hissedebiliyordu. Biraz daha ilerledikten sonra önünde bir yığın dalla karşılaştı ve kendi kendine gülümseyerek;

-"Diffindo..!"

dedi ve dallar yok olduktan sonra tekrar devam etti. Hala diğer büyücülerle karşılaşmamıştı. Havada her hangi yardım çağrısı da göremiyordu. Yoksa fazla mı oyalanıyordu. Ya çoktan birisi kupaya ulaştıysa? Evangeline daha da hızlandı. Önüne neler çıkacağı umurunda değildi artık herşeye hazırlıklıydı.. İlerlerken tuhaf sesler duymaya başladı ve karşısına Kelpi canavarının çıktığını farketti. Evangeline bir süre gözü açılmış bir şekilde canavara kendisine geldiğini görerek şaşkınlıkla bakarken kendine geldi ve;

-"Kelpi Protektum..!"

diye haykırdı yeniden. Canavar yavaşlayarak yönünü çevirdi ve çok sürmeden ortadan kayboldu. Evangeline tekrar rahatlamayla devam ederken yukarıda kırmızı bir ışık gördü. Bu birisinin yardım çağrısıydı. Evangeline tedirgin bir şekilde ışığı izledi. Birisi elenmişti şimdi. Peki ya ne olmuştu? Evangeline tekrar sessizlikte ilerlerken kendisine doğru ilerleyen bir sürü yılan gördü. Korkmuş bir şekilde asasını yılanlara doğrulttu ve;

-"Vipera Evanesca..!"

diye haykırdı.. Şimdi hepsi yok olmuştu. Evangeline kupanın nerede olduğunu düşünüyordu ve çaresizce tekrar ilerlerken labirentin ucunda ışıltılar yayan kupayı gördü. Kalbinin ritmi tekrar hızlanmıştı. Kendi kendine kocaman gülümsedi ve hızla ilerleyerek kupaya doğru gitti. Tam ulaşacakken karşısında bir duvar belirdi. Evangeline ne olduğunu şaşırmış bir şekilde haykırarak;

-"Reducto..!"

diye haykırdı. Engel yok oldu ve Evangeline gözlerini mutlulukla kapayarak kupaya parmaklarını hafifçe dokundurdu. Dokundurmasıyla beraber tekrar tribünün korkunç tezahüratlarını duyuyordu. Evangeline gözlerini açtı. Yerde yatıyordu şimdi ve herkes başına toplanmıştı. Bir elinde asa diğer elinde ise parıldayan kupayı gördü.

Evangeline gözlerine inanamıyordu. O an yaşadığı duyguyu daha önce hiç yaşamamıştı belkide. Başarmıştı işte.. Bunu yapabilmişti ve zafer kazandığını anlayarak mutlulukla kocaman bir şekilde gülümsedi..
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 2:17 pm

KabuL ediLdi... (=
Isabella Amy Chaplin

Isabella Amy Chaplin

Mücadele Tarafın : Kurguya göre ayarlıcaz bişiler
Rp Sevgilisi : Yok.. xP
Özel Yetenek : Karanlık Taraf
Asa : Yok
Evcil Hayvanın: : Yok

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 2:26 pm

ad soyad: Shannon Rutherford

istenilen ders : Sihir Tarihi

rp[ şu anda sadece bunu bulabildim ]

Huzursuzluk... Son günlerde oldukca huzursuzdu Amy. Halbuki kötülük böyle yükselişdeyken bu huzursuzluk nedendi. Anlamıyordu Amy belkide atalarının aile kurucularının öldüğü günlerdi bu günler ondandı belki bu huzursuzluk yatağında sağa sola dönmekten bıkmıştı siyah saçları vücuduna yapışmıştı terden Amy siyah çarşafını üzerinden kaldırarak yataktan kalktı sabahlığını üzerine hızlıca geçirerek evlerinin mutfağına indi.

Masanın üzerindeki kristal bardaktan bir yudum su içti. Ardından fısıltılar duymaya başlayan Amy işkence odasına gitmeye karar vermişti oraya girmek belkide onu rahatlatıcaktı. Hareket eden merdvenlere çıkan Amy şansına uğraşmadan odanın karşısına çıkıvermişti.

Büyük siyah kapının kulbunu açarken fısıltıları tekrar duymaya başladı.
Korkmadan odaya giren Amy nin gözleri dolmuştu bir an , ama korkaklar gibi ağlamak ona yakışmazdı koskoca kötülüğün liderlerindendi o. Tıpkı ataları gibi oda kötülüğe sadıktı ve sadık kalıcaktı. İşkence edilen vücutlar Amy ye adeta acı çektiriyorlardı. Yere yavaşca çöken Amy nin yüzüne kara pencereden içeri sızan rüzgar asice çarpıyordu.

Amy korkunç bir kahkaha attımıştı şimdi ise gülüyordu çünkü korkak ZAY lılar ne yaparlarsa yapsınlar kötülük yenilmicekti belki kayıplar verilicekti fakat kötülük uğruna değerdi. Bunları düşündükce korkunç derecede neşeleniyordu Amy. Fakat odadan çıkması gerekiyordu şimdi. Nerdeyse sabah olucaktı . Amy hızlıca ayağa kalkarak odanın kapısına yöneldi. Odadan çıkmadan önce son bir defa arkasını döndü .

İşkence yapılan bedenlere baktıktan sonra odadan çıktı merdivenlerden inerken iğrenerek zay lıları düşünüyordu...

Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 2:29 pm

Şuanki Rp yetersiz biliyorum ama buLamadın...^^ Daha iyi Rp'Ler yaptığını bildiğim için kabuL...
Isabella Amy Chaplin

Isabella Amy Chaplin

Mücadele Tarafın : Kurguya göre ayarlıcaz bişiler
Rp Sevgilisi : Yok.. xP
Özel Yetenek : Karanlık Taraf
Evcil Hayvanın: : Yok

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 2:32 pm

out:saol kuju xD yeni üye olduğum sitelerde bu yüzden başvuruda bulunamadım en kısa sürede sitede rp lere yer veririm xD
Harry Potter Black

Harry Potter Black

Mücadele Tarafın : daha bellideğil
Rp Sevgilisi : yokk
Özel Yetenek : zümrüdü anka yoldaşlığı
Asa : dark nıght
Kan Durumu : safkan
Evcil Hayvanın: : beyaz leopar

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 5:22 pm

Ad:Harry Potter
Soyad:Black
İsteniLen DeRs:Kehanet

Bir pazar sabahıydı tavan arasında oturmuş düşünüyordum önceleri dahada agresiftim ama en iyi arkadaşım ve dostum olan tom beni bu durumdan kurtarmıştı diye düşünürken kapı çalmaya başlamıştı kapıyı açtığımda gelen tom du,tom gülümseyerek sordu
-nasılsın harry kendini birazcık daha iyi hiissediyormusun
harry cevapladı
-her zamankinden biraz daha iyiyim fakat kafamda düşünceler var sen olmasaydın herhalde o düşünce havuzunda boğulur kalırdım
ikiside gülümsedi
tom harry dönerek masum bir ifadeyle sordu
-anlatmayacakmısın
harry tom'un neyi sorduğunu çok iyi anlamıştı ve anlatmaya karar verdi
-bak tom bunu yalnızca sana anlatıyorum dedi ve devam etti ne olduğunu tam olarak anlamamıştım tam olarak iki yıl önceydi sinirli bir şekilde eve gelmişti amcam gelmişti annem ve babamı amacamın eziyetlerine dayanamıyıp daha önce evi terk ettiler, amcam bana dönerek hey seni pis bulanık diye seslendi bunu tam olarak niye söylediğini anlayamamıştım korkuyla efendim diye cevap verdim korktuğumu görünce sen ve senin bütün ailen korkağın tekiydi ve sadece sen kaldın dedi elinde demir bir sopa vardı ve acımadan vurmaya başladı bağardım yalvardım ama dinlemedi neyseki senin baban beni kurtarıp amcamı öldürdü.
tom şaşkın bir tavırla
-harry seni babamın kurtardığını bilmiyordum bize sadece serserilerin elinden seni kurtardığını ve sana yandaki tavan arasını vereceğini söylemişti ve şimdi anlıyorum ki seni bu agresif hale getiren o iğrenç amcan

harry bu olayı anlattıkdan sonra ağlamaya başlamıştı ve ağlayarak tom'a
- tomsenin baban olmasaydı ben şimdi olmazdımsana ve babana minnettarım iş de herşeyi anlattım tom şimdi rahatladın mı.
tom harrye acımıştı neredeyse o da ağlayacaktı tom harrinin göz yaşlarını sildi ve harrye
-üzülme dostum bak yanında ben varım hem suratını o aptal ifadeden çıkar yoksa birazdan gülme krizine gireceğim.
harry toma şaşkın şaşkın bakarak
-defol tom,çok mu komik olduğunu sanıyosun diye çıkıştı
ikiside gülmeye başladı ve tom harry azda olsa rahatlatmıştı.

Ertesi sabah harry çok neşeliydi yatağından kalkmış ve güneşe gülümsercesine ellerini açmıştı daha sonra tavan arasından inip tom'un yanına gitmişti tom , harry'i hiç neşeli beklemiyordu ve harry'e
-dostum sen çıldırdınmı saat daha sekizbuçuk hem sen kimsin ve harry potter black'e ne yaptın diye sordu.
harry tom'un bu sorusuna çok gülmüş ve
-benim tom şu yataktan çık ve biran önce hazırlan unuttun galiba bugün kızlarla buluşacağız
tom şaşkın bir ifadeyle
- kızmı, kızlar mı hangi kızlar diye kekeledi harry sen bu sabah kafanı biryere çarmadığına emin sin dedi ve gülümsedi
ortalık baya neşelenmişdi tom hazırlandı ve beraber şehir parkına gitmek üzere yola koyuldular yolda harry tom'a
- tom sabah sana bahsettiklerim bana inanmadın demi
tom şaşkıca
- ne neden bahsediyorsun kızlarmı tabikihayır dedi ve ekledi senin böyle bir şey yapacağına hayatta inanmam sen agresifliğinin yanı sıra bir o kadarda utangaçsın harry
harry toma döndü ve
-haklısın tom gerçekden beni çok iyi tanımışsın iyki varsın tom iyiki
bu iki arkadaş bu konuşmadan sonra birbirlerini bakarak gülümsediler ve yollarına devam ettiler...
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 5:29 pm

Sadece konuşmalardan ibaret bir Rp kabul ediLemez.. Betimlemenin "B"si yok.. Duygu yok... Üzgünüm reddiLdi...^^
Harry Potter Black

Harry Potter Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 11:41 am

peki birazcık betimle katıp uzatsım olurmu ne olur kehanet profesörü omyı çok istiyrm
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 12:12 pm

Üzgünüm hayıR... BetimLeme birazcık olmamaLı zaten.. Betimle her cümlende oLmaLı aşağı yukarı o olmazsa duygu oLmaLı...
Harry Potter Black

Harry Potter Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 1:45 pm

Ad:Harry Potter
Soyad :black
İstenilen ders:kehanet
Örnek rp:o akşam gün çok uzun geçmişti günün yorgunluğu harry'nin omuzlarındaydı harry yorgunluğunu biraz olsun hafifletmek için banyoya giderek ılık bir duş aldı ve büyük salona geçerek annesinin hazırladığı o nefis yemekleri midesine indirdi daha sonra harry evin ortasında bulunan merdivenleri çıkarak çatı katındaki odasına girdi ve yumuşak yatağına uzandı , gözlerini yatağının karşısında duran kare pencereye dikti ve harry pencereye bakarken bir süre sonra uykuya daldı.

o akşam gün çok uzun geçmişti günün yorgunluğu harry'nin omuzlarındaydı harry yorgunluğunu biraz olsun hafifletmek için banyoya giderek ılık bir duş aldı ve büyük salona geçerek annesinin hazırladığı o nefis yemekleri midesine indirdi daha sonra harry evin ortasında bulunan merdivenleri çıkarak çatı katındaki odasına girdi ve yumuşak yatağına uzandı , gözlerini yatağının karşısında duran kare pencereye dikti ve harry pencereye bakarken bir süre sonra uykuya daldı.
Hermione Jean Granger
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Hermione Jean Granger

Mücadele Tarafın : Samimi olmayı vaad edebilirim, tarafsız olmayı asla! ---> Dumbledore's Army~
Rp Sevgilisi : Henüz değil. Ama...
Özel Yetenek : Zekadan daha özel bir yetenek olamaz...
Asa : Şu asalara isim takma adeti nasıl türedi bilmiyorum ama çok saçma yahu =D
Kan Durumu : Muggle Doğumlu ~
Evcil Hayvanın: : Burnunu duvara toslamış gibi düz suratlı turuncu kedim; Crookshanks (:

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 1:58 pm

Rp demek bu değil. Noktalama işaretleri sıfır, Büyük-Küçük harfe dikkat etmemişsin. Rpler konuşmalarla ve betimlemelerle zenginleşir. Rp'lerinde renklendirme yapmalısın. Türkçe yazım kurallarına uymak zorundasın. Ayrıca aynı rpyi iki kez yazmanın sana bir faydası olmaz. Lütfen şimdi Seçmen Şapka'ya bir bak ve oradaki öğrencilerin yaptığı rpleri oku. Belki bir fikir edinirsin...
http://hogwarts.turkforumpro.com
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 2:11 pm

Aynısını söyLedim ^^ Pm'de söylemektende bıktım...xS
Lucy Earwén

Lucy Earwén

Mücadele Tarafın : yok
Rp Sevgilisi : henüz yok
Özel Yetenek : ZAY
Evcil Hayvanın: : baykuş

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 10:27 pm

Ad: Lucy
Soyad: Earwén
İstenilen ders: Astronomi

Lucy o sabah kötü bir kâbusla uyanmıştı belkide bu onun için dönemin ilk heyecanıydı.Hiçbirşeye aldırış etmeden kalktı yatağını topladı ve banyo yapmaya gitti. Üzerini giyinmeden önce havaya baktı;

'Hmm biraz sisli soğuğa benziyor en iyisi ben kalın kazağımı giyeyim belli olmuyor buranın havasına.'dedi

ve üzerini değiştirip kapıdan çıktı.Biraz tedirdindi o bunun en belirgin huylarından biriydi ne kadar da kendini tatmin etmeye çalışsa da beceremiyordu işte.Hogwartsın geniş yeşil arazisinde heyecanla hızlı ve emin bir o kadar da heyecanlı adımlarla Astronomi kulesine doğru yürüyordu.Yolda yürüken aklına o kâbus gelmişti yine bu lucyi
gerçekten çok huzursuz etmişti.Dalgın bri şekilde etrafına bakınmadan yürüyordu ve o anda karşıdan gelen biriyle
son anda fark etti ve sıçradı

'Ahh..'dedi korku dolu bir sesle

-'Birşeyiniz yok ya bayan?'

'Aaa yok hayır teşekkür ederim ben sadece dalmışım kusura bakmayın.Ben yeni astronomi profesörü Lucy Earwén'

-'Memnun oldum profesör bende sizin yeni meslektaşınızım.'

'Bende memnun oldum neyse benim acilen derse yetişmem lazım izninizle tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın'dedi
ve gülümseyerek oradan ayrılıdı.

-'Hoşçakalın güzel bayan...'dedi profesör sessizce içinden.

Yeni ve hareketli bir dönem olacağa benziyordu ve hayatında açılacak olan yeni bir sayfa..
Sınıfa doğru yaklaştı her zamanki gibi heyecan ve sevinç dolu çığlıklar hakimdi sınıfta.Gülümseyer sınıfa girdi ve;

'Herkese günaydın ben yeni astronomi hocanız Lucy Earwén'dedi öğrencilerine gülümseyerek.

Sınıfta ona dolu bir sesle;

'Merhaba profesör.'dedi.

'Bugün kısaca hepinizi tanımak istiyorum bana isminizi,yaşınızı,heler yapmaktan hoşlandığınızı kısacası bana kendinizi anlatın.'dedi

O günkü dersi boştu fakat onun için ve öğrencileri için gerçekten eğlenceli ve zevkli bir ders olmuştu.Öğrencilerine akşam için sözü vardı onlara teleskopla gezegenlere yolculuk adlı bir program yapmışlardı ve herkes bundan gayette hoşnuttu.Sınıfından memnundu fakat onu biraz yoruyorlardı bu onun için problem değildi.
Odasına girdi yatağına uzandı sanıırm akşam için biraz dinlenmeyi hak etmişti.
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 8:53 am

KabuL ediLdi...^^
Helen Beatrice Tyler

Helen Beatrice Tyler

Mücadele Tarafın : ZAY
Rp Sevgilisi : Şuan yok
Özel Yetenek : ---
Asa : daha bir asam yok
Evcil Hayvanın: : Kedim SEA

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 2:50 pm

Ad: Rachel Sarah
Soyad: Hamilton
İsteniLen DeRs: Tılsım/ Muska

Neden sonra Rachel yatağında dönmeyi bırakıp artık uyuyamayacağına karar verdi. Yatağının karşısındaki perdeleri hafif aralık duran pencereden cılız insanın ürperten bir güneş ışığı giriyordu pencereye gözleri oraya takılı kalmıştı. Bir aydır hergün aynı şeyleri düşünüyordu. Hep o günü ağlamaktan günlerdir uykusuzdu. Oturduğu yerden yavaşça kalktı. Başı dönüyordu. Terliklerini giyinmeden odanın soğuk betonuna ayak basınca ürperdi ama bu umrunda bile değildi. Pencereye doğru yürüdü. Yanına vardığında perdeleri iki yana savurarak açmak istedi ama elleri ona karşı koyuyordu. Sanki perdeleri açarsa aynı sahneyle tekrar karşı karşıya kalacaktı. Korkuyla açık olan o ufak yerleride sımsıkı kapattı. O kadar sert asılmıştıki perdenin küçük bir kısmı kornişten kurtulmuş ve aşağıya doğru sarkmıştı.

Soğuk betona ayaklarını sürüye sürüye banyoya gitti. Kapı koluna asılıp kendine doğru çekti. Saklandığı bu küçük izbe yerden artık çıkmak istiyordu. Kapı rusı rutubetten kaparmış banyoya girdi. İçerisinin leş gibi kokusuna aldırmadan doğruca lavoboya yürüdü. Musluktan çıkan buz gibi suyu defalarca yüzüne çarptıktan sonra biraz daha iyi hissediyordu kendini. Ama ayna ona gerçekleri söylüyordu. Son bir ayda iyice kilo vermişti. Yüzü çokmüş, rengi uçup gitmişti. Alnındaki kırışıklıklar, sarı saçlarının süpürge gibi kurumuş olması, feri sönmüş gözleri, ağlamaktan şişmiş göz kenarlarıyla artık hiçte eskisi gibi gözükmüyordu. Bir ay önceki neşesi, gençliği kendisinden çalınmıştı. Tekrar gözlerine yaşlar hücum etti. Hıçkıra hıçkıra yatak odasına ilerledi. Odanın bir köşesinde eveden çıkarken hazırlamış olduğu valiz duruyordu. Yavaşça valizin yanına gitti. Göz yaşlarını elinin tersiyle sildikten sonra valizi açtı ve içinden giyecek birşeyler aramaya başladı. Doğru düzgün hiç bir kıyafeti yanında değildi. Ama olanların arasından eski bir kot, yeşil bir bülüz ve siyah bir hırka çıkardı. Bunları hızla üzerine geçirdi. Saçlarını başının üzerinde at kuyruğu yapıp topladı. Ardındanda kaçarken yüzünü gizlediği halen sandalyenin üzerinde asılı duran siyah şapkasını başına geçirip kendine yeni bir yer aramak için dışarı çıktı.

Gönderdiği baykuşlardan birine cevap gelmişti sonunda zaten. En yakın arkadaşı, herşeyi olan Kristen onunla bugün üç süpürgede buluşmak istiyordu. Zaten başka şansıda kalmamıştı. İçindeki garip his ona kendisini burda bulabileceklerini söylüyordu. Kalan eşyalarınıda küçük bir sırt çantasına yerleştirip omzuna astı ve dışarıya çıkmak için merdivenlere yöneldi. O aşağıya inerken gacır gucur ses çıkararak kırılmamak için zor sabreden küften yeşermiş tahta merdivenlerden indikten sonra

'' Bir daha buraya dönmek istemiyorum. '' diyerek haykırdı ama sözcükler boğazına düğümlenmişti.

Buz gibi temiz hava içine dolarak konuşmasını engellemiş onun yerine sadece tekrar gözlerinden yaşlar süzülmeye başlamıştı. Sonbahar sabahlarının dayanılmaz ayazında hızlı adımlarla yürümeye başladı. İnsanlar kalabalıklaştıkça şapkasının kasketini önüne daha çok çekti. Üç süpürgeye varınca Kristenin onu şöminenin yakınındaki küçük ve çok dikkat çekmeyen arka masalardan birinde beklediğini farketti. Kristen:

'' Nasılsın canım. Senden haber alamadığım zaman içinde kendimi yiyip bitirdim. ''

Rachel boğuk bir sesle arkadaşına cevap verdi.

'' İyi olmak için gerçekten çaba sarfediyorum ama bunu başaramayacağımı anladım. Pes etmeme ramak kaldı. Olanlardan kendimi suçluyorum. Artık burama kadar geldi. Ne olacaksa olsun. ''

Kristen Rachel'ın boğazına götürdüğü ellerine sıkıca tutup kendine çekti. Onun sıcaklığı, sevgisi, anlayışı Rachel'ın tüm vücuduna işliyordu.

'' Pes etmemelisin Rachel. Senin hiç bir suçun yoktu elinden geleni yaptın sen. Kendini suçlamaktan vazgeç artık. ''

Rachel elinde olmadan birden sesinin yükseldiğini farkeetti. Bağırır gibi konuşuyordu.

'' Nasıl kendimi suçlamayayım. Bende ordaydım. Herşey gözümün önünde oldu. Onu kurtarabilirdim. Tıpkı annem ve babamı çekip çıkardığım gibi onuda o cehennemden çıkartabilirdim. Tanrı aşkına Kristen o benim kardeşimdi. ''

Kendisine doğru çevrilmiş garip bakışları farkedince sesini alçalttı.

'' O benim kardeşimdi Kristen. Ama birşey anlayamadığım birşey beni engelledi. Bir an içimden bizi tehlikeye attığı için ona kızdım tereddüt ettim ve o şimdi yanımızda değil. Ölüm yiyenlere benim, annemin hatta hep kavga ettiği babamın canı için karşı koymaya çalıştı. ''

Kristen bir annenin çocuğunu okşaması gibi Rachel'a sarıldı. Onun kollarında Rachel kendini daha güvende hissetmişti.

'' Senin suçun değildi Rachel. Ona kızmakta tabiki haklısın hepinizin hatta herkesin hayatını tehlikeye attı. Ordaydık , bizde ordaydı ve herşeyi gördük. Sen yapabileceğin herşeyi yaptın ama unutma ölüm yiyenlerden biri olmayı o kendi seçti. ''

Rachel hıçkırıklarınına engel olmaya çalışıyordu. Gözünden çıkan yaşlar Kristen'in bülüzünde lekeler oluşturmuştu ama o Rachel'ın ağlamaktan sarsılan bedenini tutmayı biran olsun bırakmadı. Rachel'da zaten Kristen onu bırakırsa düştüğü uçurumda sonnsuza kadar yuvarlanacağını boşluktan karanlıktan kurtulamayacağını düşünüyordu. Biraz toparlandıktan sonra.

'' Peki ya annemle, babam onlar nasıl şimdi. Onlardan haberin var mı? ''

Rachel tüm bu zaman içerisinde annesiyle babasının nasıl olduğunu merak etmişti ama nerde olduklarını bilmediği için onlardan haber alamamıştı. Onlarıda kaybetmek istemiyordu. Eskiden beri birbirlerine çok bağlı bir aile olmuşlardı ama kardeşi James artık aralarında değildi. Ama içindeki ses onu zaten çok daha uzun zaman önce kaybettiklerini ona hatırlattı yeniden. Kristen:

'' Onlar iyiler canım onları güvenli bir yere sakladık. İstersen onlarla bir görüşme ayarlayabilirim sana ama şimdi seni saklamamız lazım senin güvende olacağın bir yer bulmalıyız o bahsettiğin yerde kalamazsın artık yoksa hastalanacaksın. Seni daha önce annemi kaybetmeden önce kaldığımız eve götürüceğim küçük bir yer ama rahattır. İstediğin herşeyi kolayca bulabilirsin. Okul açılıncada Hogwarts'ta çalışıyorsun zaten orası her zaman güvenlidir. Annemi kaybettiğimiz zaman bende aynı şeyleri yaşadım. Ama Hogwarts beni her türlü tehlikeye karşı korudu. Seninde orda güvende olacağından eminim canım Hadi artık toparlan burası daha fazla kalabalıklaşmadan burdan gidelim. ''

Rachel yapabileceği hiçbir şeyin olmadığını biliyordu. O yüzden Kristen'in dediği herşeye kafa sallamakla yetindi. Kendini onun ellerine bıraktı.

Not: Kristen karakteri hayalidir.
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeSalı Ağus. 26, 2008 3:39 pm

KabuL EdiLdi...
Melody Rose Malfoy

Mücadele Tarafın : Çataldili,Pisikokonezi(Düşünce ile eşyaları hareket ettirme)
Rp Sevgilisi : Yoqq
Asa : .....
Evcil Hayvanın: : Baykuş

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 11:21 am

Ad:Melody Rose
Soyad:Malfoy
İsteniLen DeRs:Muggle Araştırmaları
Uykusuz bir gece geçirmişti. Gözünü bile kırpmadan, bir gecenin ne kadar uzun , ne kadar can sıkıcı olduğunu ilk kez hissediyordu. Herşeyi tamdı, asası , cüppeleri,kitapları... Yarın sabah erkenden gidecekti. Geleceğinin şekilleneceği okula gidecekti. Aslında, babası ona binalar hakkında pek bilgi vermemişti.Ama Gryffindor'un iyi olmadığını biliyordu sadece Rose. Gryffindore'a ait kötü anıları vardı. Abisi Hogwarts'a gittiğinde herkes onun nereye gideceğini merakla bekliyordu. Ama gelen haber herkesi yıkmıştı. Abisi Gryffindor denilen binaya seçilmişti. Babası buna çok sinirlenmişti. Kendi kanından birinin Gryffindor'a gitmesine anlam verememiş. O günden sonra abisiyle asla konuşmamıştı. Bulanık diye bahsederdi ondan hep. O sırada Rose üç yaşındaydı ve abisini severdi. Bu nedenle yaşananlar, onda derin izler bırakmıştı. Şimdi bütün umutlar onun üzerine kurulmuştu. Babası, onu seven ve koruyan babası ya ondan da abisinden ettiği gibi nefret ederse...Ya istenmeyen çocuk konumuna düşerse... O abisi gibi değildi. Zorluklara göğüs germeyi beceremezdi. O sadece birilerinin arkasına sığınmayı bilirdi, sadece. Yatakta sağa sola döndü, durdu bütün gece, bazen beş dakikalığına da olsa uykuya daldığında korkunç kabuslar görüyordu. Korkunç.... öyle korkunç ki ter içinde kalıyordu Rose. Nihayet, kirli pencerelerin ardında güneş yükselmeye başladığında, derin bir soluk alabildi Rose, yükselen güneş ile göz kapakları yavaşça kapandı.

Abisinin neşe dolu sesiydi onu uyandıran
" Melody, haydi kalk " Gözlerini araladı, abisi giyinmiş hazır bekliyordu onu tepesinde zorla doğruldu. Bütün gece uyumadığı için yorgun düşmüştü haliyle. Kalkmak istemiyordu sadece uyumak istiyordu. Gözleri kendiliğinden kapanıyordu zaten. " Hadi Rose " dedi abisi ve onu kucaklayıp lavobaya götürdü " Ah hayır Russ bana bunu yapma " diye söylendi gözleri hala kapalıyken. Bir kaç dakika sonra abisinin zoruyla ayılmıştı. Giyinmek için kendine ayrılan bölüme gitti. Hmm ne giyseydi acaba..? Hava biraz kapalı görünüyordu. Rose bir süre oyalandıktan sonra bol bir t-shirt ve kot pantolonda karar kıldı. Saçlarını toplamadı salık bıraktı, abisinin yanına gitti " Evet , gidelim " Abisi ona deliymiş gibi baktı " Önce eşyaları konturol etmeliyiz bence." dedi bir gerizekalıya laf anlatmaya çalışıyor gibi. Rose na kötü kötü baktı ve eşyların yanına seyirtti. " Tamam, asa, cüppeler, lanet olası baykuş , kitaplar , tüy kalemler .... " uzun bir liste saydı abisine sonra " Tamam hepsi burada " dedi ve kapıya doğru gitti " Haydi Russ, canımı sıkıyorsun "

" Seni ve senin krizlerini özleyeceğim, Rose " ne gerek var bu kadar gereksiz duygusallığa... İkiside kırmızı parlak trenin önündeydiler. Abisi, biraz garip davranıyordu. Sanki gerçekten Rose'u severmiş gibi. " Neyse ben gidiyorum " dedi o sırada abisinin ona verdiği öpücükten kaçamadı. Abisi onu bırakınca hızla trene doğru gitti. Kalablık... Tren çok kalabalıktı. Çokta kelime mi? Karınca yuvasından farksızdı. Kafalar sesler bavullar etrafta kaynıyordu. Böyle ilkel bir ulaşım yoluyla gitmek zorunda kaldığı için somurta somurta kompartımanlara ilerlemeye başladı. İlk kompartımanın kapısını açtı. Ah işte, Leo oradaydı. Karşısında sarışın bir kız vardı. Tek kaşını kaldırdı, kız da kimdi acaba , ama sonra umursamadı. Sonra içeri girdi. " Selam " dedi Leo^ya sonra kıza dönüp " Melody Rose Malfoy " dedi " Rose demeni tercih ederim " bunları söylerken her zamanki, asil ifadesiyle söylemişti.
Victoria Lily Millian

Victoria Lily Millian

Mücadele Tarafın : Zay olabilir ama tam emin değilim ünlüme bağlı
Rp Sevgilisi : Maalesef
Evcil Hayvanın: : Tavşan

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 12:02 pm

Ad:Amanda İsabella
Soyad:Black
İsteniLen DeRs:Biçim Değiştirme
Örnek Rp:

Amanda işlerinden dolayı kendine vakit ayıramadığının farkındaydı.Biraz dışarı çıkıp hava almak ona iyi gelecekti okuldan çıktı ve göle doğru ilerledi.Ely ileride bir bank gördü ve gidip oturdu.

Nedense kimse hemde hiçkimse onunla konuşmuyordu.Kendisini görünmez biri olarak tanıyordu.Ailesini zaten bi kazada kaybetmişti.Yanlızlığa hükmedilmiş gibi hissediyordu.

Ely Ölüm Yiyen olsa bile çok iyi,melek gibi bir kızdı.Arkadaşlık kurmayı çok seviyordu.Olduğu yerde de hiç kimse yoktu.Oysa birileri gelse çok iyi olacaktı.Birden yanına minik benbeyaz tüylü bir tavşan gelmişti.Elyssa tavşanlara bayılıyordu.Kucağına alarak;

"Gel bakalım minik tavşan sen ne kadar da tatlısın böyle.Sendemi benim gibi yanlızsın.Gel bakalım acıkmışsındır.Çantamda yiyecek birşeyler olmalıydı."

diyerek çantasından bir bisküvi çıkartarak böldü ve tavşanın önüne koydu.Çok acıkmışa benziyordu.Sonra:

"Hadi ye bakalım çok acıkmışsın galiba"

diyerek onu okşadı.Tavşan hızlı bir şekilde bisküviyi bitirmişti.Amanta onu çok sevmişti.Hiç değilse uğraşacak bir arkadaş bulmuştu.Ama hala birilerinin geleceğini düşünüyordu.

Amanda tavşanla ilgilenirken bir öğrencinin geldiğini gördü.Öğrenci ona:

"Hayvanları seviyorsun galiba. Ben çok severim. Bu arada ben Amy. Senin adın nedir?"

dediğini duydu ve Amanda da ona:

"Evet onlara bakmak beslemek çok güzel bir duygu.Tanıştığıma memnun oldum bende Amanda ama genellikle Ely derler."

diyerek gülümsedi.Sonra Amynin ayakta kaldığını görünce hemen ona:

"Ayakta kaldın otursana"

diyerek tavşana dönüp baktı.Bisküviyi bitirince onu yere bıraktı ve tavşan biraz uzaklaştı.Sonra elindeki bisküvi pakatini Amy e uzatarak:

"Yermisin tadı çok güzel."

diyerek ona gülümsedi.Kız çok şeker birine benziyordu.Ayrıcada çok güzeldi.İlk görüşte hemen kanı ısınmıştı.Yanına birinin gelmesi onu çok sevindirmişti.

En son Amanda İsabella Black tarafından Paz Eyl. 21, 2008 1:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 1:32 pm

Melody tamamdır ! Amanda Rp yetersiz..
Victoria Lily Millian

Victoria Lily Millian

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 8:14 pm

Uzattım şimdi yeterlimi??
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeÇarş. Eyl. 10, 2008 12:54 pm

Ahh hala yetersiz..
Clara Isabélle Wallace

Clara Isabélle Wallace

Mücadele Tarafın : Daha yok :)
Rp Sevgilisi : Yokk
Asa : Unicorn Tüyü
Evcil Hayvanın: : Köpeğim(iz) Maggie

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 2:58 pm

Ad: Clara Isabélle
Soyad: Wallace
İsteniLen DeRs: Mitoloji
Örnek Rp:

"Ahh, bu odanın dağınıkığı ben delirtiyor! Penny, uyan artık!"

Isa, ağlamaklı bir ifade ile Penélope'nin odasına baktı. Tüm bir gününü bu odanın temizliği için harcamıştı, asa sallamaktan kollarını hissetmeyecek hale gelmişti bir önceki gün. Ama, bu sabah o temiz odanın yerinde yeller esiyordu.

Dolapların içine tepilmiş kıyafetler yüzünden dolabın kapısı tam kapanmıyordu bile. Üstüne üstlük Penélope'nin odasını toplamak konusundaki vurdumduymazlığı onu delirtiyordu.

"Uyan dedim sana!"

Penélope duymuyordu ve bu Isa'yı gerçekten kızdırmıştı. Bir yandan da Penny'nin bu odayı bir günde nasıl bu hale getirebildiğine şaşırıyordu. Komodinin üstünde bulunan bir bardak suyu görünce, gözleri şaytanlıkla parladı. "Demek uyanmayacaksın. İyi, ben seni nasıl uyandıracağımı biliyorum.

"Wingardium leviosa!"
Bardak, Penélope'nin üzerine doğru süzüldü, süzüldü ve birden içindeki bütün su Penélope'nin üstüne boşaldı. Koca bir bardak su bile pek işe yaramışa benzemiyordu.

"Aaaaaah!" diye bağırdı Penélope. O kadar cılız çımıştı ki sesi! Isa gülüyordu. Penélope'nin o haline gülmemek elde değildi zaten. "Biraz daha uyumak istiyorum, Isa, lütfen." Sonra yastığı kafasının üstüne koyup yorganını sıkıca üstüne çekti.

"Günaydın Penny!" dedi Isa, Penélope'yi duymazdan gelerek. "Bugün temizlik yapacağız ve sana sadece kendi odanı temizlemek düşüyor. Evin geri kalanını ben temizlerim." Zaten evin geri kalanı ile Penélope'nin odasının temizliği eşitti neredeyse.

"Hayır Isa, bunu bana yapamazsın. Benim hem çok işim var. Lütfen izin ver gideyim." diye yalvardı Penélope Isa'ya. Penélope, temizlik yapmaktan nefret ederdi.

"Üzgünüm Penny, yapmak zorundasın. Bu odayı toplamak için tüm bir günümü harcadım ben. Ama görüyorum ki bir günde yine dağılmış. Bir daha toplamakla uğraşamam. Sen toplayacaksın!."

Uzaktan bakıldığında Isabélle bir anne, Penélope de onun küçük kızı gibi görünüyordu. Penélope, küçüklüğünden beri temizlik yapmaya alışkın değildi. Her ne kadar sihirle de olsa temizlik için asa sallamaya üşenirdi. Onun yerine odasını Isa toplardı. Penélope, de ona gıcıklık olsun diye yeniden dağıtırdı. Şimdi ise, gıcıklık olsun diye değil, farkında olmadan dağıtıyordu odasını. Isa ise bıkmadan yorulmadan temizlik yapıyordu. Penélope'nin elbet bir gün bu alışkanlığından vazgeçeceğini umuyordu.

Penélope söylenip duruyordu. Öyle ya daha önce yerdeki bir kalemi bile alıp masaya koymayan kız, nasıl tüm odayı temizleyecekti? Isa, onu kızdırmak için, ıslık çalarak odadan çıkınca, kapının çarpılma sesini duydu. Gülümsedi. Penélope'yi ilk defa odasını toplarken görüyordu.
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Eyl. 15, 2008 12:09 pm

KabuL ediLdi.
Clara Isabélle Wallace

Clara Isabélle Wallace

Mücadele Tarafın : Daha yok :)
Rp Sevgilisi : Yokk
Asa : Unicorn Tüyü
Evcil Hayvanın: : Köpeğim(iz) Maggie

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Eyl. 15, 2008 12:47 pm

Teşekkürler
Victoria Lily Millian

Victoria Lily Millian

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 12:47 pm

Başvurumu geri alabilirmiyim.
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:29 pm

Peki.
Rachel Stéphanie Caroline

Mücadele Tarafın : Zümrüdüanka Yoldaşlığı**
Rp Sevgilisi : William Dragoflame
Özel Yetenek : *Veela*
Asa : 21 Inch , Unicorn Özü, At Kılı
Evcil Hayvanın: : Maymun*Yui

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon: 10000

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 10:51 am

Profesör alımlarımız yenilenmiştir.. Aybüke ve Yasemin dışındakilerinin rütbesi alınmıştır.
https://sanalhogwarts.canadian-forum.com/lejantlar-f8/rachel-step
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 1:11 pm

Ad: Evan Simone
Soyad: Simons
İsteniLen DeRs: Kehanet
Örnek Rp[En Az 20 SatıR]: {başka bir sitede yaptığım rpyi koyuyorum,kesinlikle çalıntı değildir,ben yazdım}

Şafağın sökmesine neredeyse az kalmıştı.Evan yatağında yastığına dayanmış oturuyordu.Yine derin düşüncelere dalmıştı.Evan hiçbir zaman içi rahat uyuyamamıştı,hep şafak sönmeden uyanır ve öylece kör karanlığa bakardı.Evan o gün kendini bir tuhaf hissediyordu,sanki günler gittikçe kötüleşiyordu ve bugün hayatının en kötü günü gibiydi.Evet,o gün Evan'ın hayatının en kötü günüydü.Çünkü o gün Evan annesi ve babasına yapılan korkunç bir lanetten dolayı onları kaybetmişti...Evan'ın aklına birden o korkunç gün geldi...

Yıllar önceydi...Voldemort ailesinin en küçük ferdi Evan Pansy Voldemort henüz 6 yaşındaydı...O gün hafif sisli,bulutlu ve oldukça sıkıntılı bir hava vardı,sanki o gün olacak korkunç olayların puslu bir perdesi gibiydi...Küçük Evan odasında oturup dışarıya bakıyordu.Bir süre sonra malikanelerinin girişinde bir büyücü göründü.Büyücü tepeden tırnağa simsiyah giyinmişti,elinde ise büyükçe bir asa vardı.Evan olacaklardan habersiz bahçeye bakıyordu sessizce...Evan'ın babası bahçede belirmişti,siyah bir cüppe giymişti ve elindeki asayı gelen büyücüye doğru tutuyordu.Evan bir anda tehlikeyi fark etmiş gibi dikkatle odasının penceresinden izlemeye başladı olanları.Evan'ın babası ve diğer büyücü birbirlerine soğuk bakışlar fırlattılar,ikisi de asalarını birbirlerine doğru tutuyordu.Sonra diğer büyücü ani bir hamle ile asasını havaya kaldırdı ve Evan'ın babasına doğru indirirken ''Avada Kedavra!!!'' diye bağırdı...Evan'ın bir anda yüzü bembeyaz kesildi.Kalp atışları durmuştu sanki...Asadan yeşil bir ışık yükselmişti...Evan'ın babası yere yığılmıştı,orada öylece hareketsiz yatıyordu...Evan ani bir hareketle yerinden kalktı ve hızla aşağı indi.Merdivenin trabzanlarına sıkıca ve güçlükle tutundu,çünkü içinde felaket bir korku vardı...Evan tam 2.kattaydı ki bir an durdu...Evan olduğu yerde şoktan taş kesilmişti...Yeşil bir ışık parlamıştı yine,ama bu sefer yerde hareketsiz yatan annesiydi...Evan bir anda kendini çok kötü hissetmeye başladı,ayakta duramıyordu...Evan,gözlerinin karardığını hisseti ve bir anda elini kalbinin olduğu yere koyarak yavaşça boşluğa düştüğünü hissetti...Düştükçe ağırlaşıyordu,küçük bedeni artık onu taşıyamıyordu...

Evan yatağının üstünde durakalmıştı...Sessizce dışarıya bakarken gözlerinden yaşların süzüldüğünü hissetti...Evan içinden sessiz feryatlar koparıyordu,dişlerini sıkmış ve ellerini yumruk yapmıştı.Dışarıda hava kurşuni renkteydi,şafak sökmek üzereydi.Evan,o sabah hayatının en kötü gününü sanki yeniden yaşamıştı.O acı gün,Evan bayıldığından sonrasını hatırlamıyordu...O gün ağır bir şok geçirmişti,1 gün boyunca baygın bir halde uyumuştu...Karanlık bir uykuydu bu,6 yaşındaki küçük bir kızın tatlı rüyalar görerek mutlu bir şekilde uyuduğundan tamamen farklıydı...Karanlık,sonu görünmeyen,kötü bir uykuydu bu...Evan 1 gün sonra bu karanlık uykusundan uyandığında hayata farklı bir gözle bakıyordu...Artık o 6 yaşındaki neşeli bir küçük kız değil,kalpsiz,kötü,kinli ve hayata küskün bir kızdı...Evan,o yeşil ışıktan sonra sadece uyandığı hastane odasını hatırlıyordu...Bir sürü karanlık büyücü bir yas havası içerisinde yatağının başında bekleşiyordu...Evan bir an silkinip,kendine geldi...Hayır,o korkunç,hayatını değiştiren günü hatırlamak istemiyordu.İçinden lanet okuyarak gözyaşlarını sildi.Artık ağlamayacaktı.Çünkü o,kalpsiz bir kızdı...

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 1:28 pm

Alındınız..
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

Mücadele Tarafın : öy
Rp Sevgilisi : yok
Asa : *
Kan Durumu : *
Evcil Hayvanın: : Köpek

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 10:00 am

Ad: Anglina Tuana
Soyad: Black
İsteniLen DeRs: Biçim Değiş. o doluysa Tılsım-Muska oda doluysa Syb. oda doluysa bitki bilim..

Örnek Rp[En Az 20 SatıR]

Güneş daha yeni çıkmıştı. Tepsi gibi görünüyordu ve kıpkızıldı. Bu manzara karşısında insanın dili tutulur gibi geliyordu. Missie hafiften gözlerini araladı. Sonra kalktı ve pencerenin önüne doğru yavaş adımlarla ilerledi. Pencerenin üzerine elini koydu ve şöyle dedi

"Şafak vakti dedikleri bu olsa gerek. Güneş tepsi gibi ve kıpkızıl."

Missie bolkona doğru hızla ilerledi. Balkonun kapısını hafifçe açtı ve balkon terliklerini giydi. Havada bir durgunluk vardı. Hava çok serindi ama insanı üşütmeyen bir serinlik. Bir taraftan hava esiyordu, bir taraftande minik kuşların sesleri duyuluyordu. Missie bir taraftan balkon demirlerinin üzerindeki sandalyesini indiriyor , bir taraftanda kuşların seslerini dinliyordu. Missie sandalyenini indirdi ve yavaşça balkona koydu. Sonra zarif bir şekilde sandalyeye oturdu. Rüzgar sanki kuşların cıvıltılarına ritim tutuyor gibiydi. Missie biraz orada oturmayı planladı. Bayağı oturduktan sonra havanın serinliği kayboldu. Hava birden ısınmaya başladı. Kuşlar artık cıvıldamayı kesmiş ve yuvalarına çekiliyor, Rüzgarında es diği zaman ki vuğultusu gitmişti. Güneş iyice tepeye çıkmıştı. Güneş artık sapsarıydı ve tepsi yerine tabak gibi görünüyordu. Missie hafiften terlemeye başladı. Kendi kendine

"Artık içeriye girsem iyi olucak yoksa terden sırıl sıklam olucam"

Dedi. Hafifçe sandalyeden kalktı. Sandalyeyi hızlı bir hareketle kaldırıp yerine koydu. Sonra hafifçe kapı kolunu tuttu. O bile ısınmıştı. Kapıyı açtı terliklerini çıkarıp içeriye girdi. Sonra gözü yıkık dökük bir guguklu saate gözü ilişti. Saat tam olarak 12:00'ı gösteriyordu. Missie hemen dolabını açtı. Giyisilerinin aralarına baktı ve okul formasını çıkardı. Sonra hemen Formasını giydi. Acele ile koridorda yürüdü. Tam Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfına giderken merdiven değişmeye başladı. Missie çok korktu ama merdivenler şimdi değişemezdi zaten geç kalmıştı. Merdiven çok hızlı değişiyordu birden durunca Missie neredeyse düşer gibi oldu. Hemen merdivenler değişmeden koşa koşa merdivenin sonundahi koridora gitti. Olduğu yerde durdu ve merdivenlere baktı ve kendi kendine

" Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfına inşallah bir merdiven yönelir"

Derken bir merdiven Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfına yöneliyordu. Missie koşa koşa o merdivene doğru koştu. Hemen merdivene girdi ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfının önünde merdiven hızlı bir şekilde durdu. Missie merdiven bir daha değişmeden sınıfa girdi neyseki daha öğretmen girmemişti...

Not: bu başka sitedeki ilk rp'm.. 4 yıldan sonra kendimi daha çok geliştirdim..
Caroline Regina Chaplin

Caroline Regina Chaplin

Mücadele Tarafın : Karanlık Taraf
Rp Sevgilisi : Yok
Özel Yetenek : Görücü
Asa : 12 inches, Funda Ağacı, Basilisk Zehri

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon: 1500

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 2:19 pm

Bu rp profesör olman için yeterli değil. Başka bir rp gönderebilecek misin?
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 4:47 pm

Yüzüne vuran güneşle gözlerini hafifçe araladı. Pencere kenarındaki yatağı kapmayı o istemişti, hatta bir kızı iteklemiş bu yüzden birkaç da düşman kazanmıştı. Geceleri uyuyamadığı zaman ayı seyrederek ya da karanlık ormandaki kıpırtıları izleyerek uyumak çok eğlenceliydi ama sabahları geceki nimetlerin intikamını almak istercesine güneş cildini yakıyordu. Hatta rüyalarında son zamanlarda çok gördüğü “cehennemin” etkisini üzerinden geç atmasını bile sağlıyordu. Bu sabahsa kendinin gerçekten cehennemde olup olmadığına bakmak için şaşkın şaşkın etrafına bakınmadı. Gözlerini kısıp ince bir çizgi haline getiren güneşe sadece içinden belalar ve lanetler okudu. Yorganı yüzünü kapamak için üzerine çekti ve sıcağa rağmen ayağa kalkmamak için adeta direndi. Oysa onu yataktan kaldırmaya çalışan yoktu. Samara da son zamanlarda Emilié’yi kaldırmanın zorluğunu kavramış gibiydi. Bu sefer kalmak isteyen de, uyumak isteyen de Emilié’ydi. İlk ders bugün verilecekti. Bu heyecanı kaçırmak istemezdi. O zaman kendisi boş yere buraya hapsetmemeliydi.. Bu sefer içindeki yaramaz kız yanlış şıktı ve onu merdivenlerden aşağıya yollamalıydı. Yorganı elinin tersiyle üzerinden sıyırıp yüzüne vuran güneşten biran önce kurtulmak için yattığı yerden doğruldu. Yüzünü uykunun verdiği mahmurlukla asıp ona bakan kızlara ters ters baktı. Niye biri uyanınca dönüp tip tip bakarlardı ki? Sanki Emilié burada oynuyordu. Ayakkabılarını bağcıklarını bağlamaya tenezzül etmeden giyip yatağının ucundaki gümüş desenli siyah sandığının yanına gitti. Eğilip gece dikkatle incelediği sandığa baktı. Geceleri sandık sanki geceyle bütünleşiyor üzerindeki süsler havada asılı kalıyordu. Oysa şimdi normal bir sandıktı, her şey her an güzel gözükmüyordu. Ayaklarını sürümeye devam ederek birkaç adım ileri gitti ve yere oturdu. Sandığın siyah kapağını araladığında gözlerin üzerinde olduğunu fark etti. Bu çok uyuz edici bir histi .. Mühtemelen ayaklarını sürümesinden rahatsız olan kızlara dönüp ters ters baktı. Emilié’nin bakışlarıyla gözlerini başka tarafa çevirip giden kızların arkasından bakıp sinsice sırıttı. Böyle ezik tiplere derslerini vermeye bayılıyordu. Kanıbozuk bir ölüm yiyen ZAY’dan daha tiksindiriciydi.

Başını tekrar önüne çevirip bir günde dağınık hale getirmeyi başardığı sandığa dikkatle baktı. Bunu kasten yapmıyordu ve özel bir zevk aldığı da yoktu. Yine de nasıl beceriyorsa bir şey alırken hepsinin düzenini bozuyordu. Of.. Bunu merak etmesi gereken kişi annesiydi.. Düzen, düzen, düzen.. Ona neydi ki? Sandık Emilié’nindi.. Kesin okul bittiğinde “bu sandığın hali ne?” diye böğürecekti. Dudaklarını sinirle büzüp sandığın üst tarafında duran formasını dikkatle aldı ve yerden yavaşça ayağa kalktı. Üstünü büyük bir hızla giyip yirmi dört bölmeye ayrılmış ilginç saatine baktı. İksir dersine geç kalma ihtimali vardı , tabi yemek yerse.. Yada yemekte çok oyalanırsa.. Ama eninde sonunda bir şeyler atıştırmalıydı. Ne de olsa akşama kadar bir şeyler yeme şansı yoktu. Trende aldıkları şekerlemeler de karın doyurmazdı.. Yüzünü buruşturup dizili çıkardı. O manyak herifler dilini damağına yapıştırmıştı. Of.. Ne lanet bir gündü ogün.. Başını iki yana sallayıp sandığından ders kitaplarını aldı. Pijamalarını da sandığına tıkıştırmayı ihmal etmedi.. Şimdi yemek vaktiydi..

Koltuğunun altına sıkıştırdığı kitaplarıyla büyük salondan çıkan öğrencileri itiştirerek içeri girdi. Neredeyse herkes dersliklere gidiyordu. Milleti iterken dağılmış üstünü çırpıp saçlarını düzeltti. Bu nasıl bir kaderdi.. Bu kadar çeşiti bir arada bulabileceği ilk kahvaltısına geç kalmıştı. Biraz daha ayakta dikilirse kahvaltı kaldırılacaktı! Çıkışa doğru yürüyen kız kardeşine göz kırpıp üç beş işinin son lokmalarını yediği masaya oturdu. Yemek yemeden önce gri-yeşil Slytherin armasını ve başkanlık rozetini düzeltti. Şimdi bir şeyler yiyebilirdi. Aslında bu bir şeyler değil artıklar demek daha makuldü.. Maşallah herkes boyuna yemişti.. Hmm.. En sevdiği şey olan çilekli puding sapasağlam gözüküyordu. Büyük kaseyi önüne çekip temiz olduğunu düşündüğü gümüş kaşıkla yemeye koyuldu. Her kaşıkta sanki aradan çok zaman geçmiş gibi saatine bakıyordu. Galiba doya doya yemek için akşam yemeğini beklemeliydi. Masanın üzerinden bir poğaça alıp kitaplarıyla çıkışa doğru ilerledi.

İksir zindanlarından geçmek insana birnevi huzur veriyordu. Karanlık , loş ve serin.. Emi kendini ışıktan uzak, bileğindeki dövmeye yakın hissediyordu. İnandığın şeye yakın olmak gibisi yoktu tabi.. Ayak seslerin yankılanmasını bir müzik dinler gibi dinleyerek karanlık sınıfa girdi. Sınıfın arka tarafı Slytherinli öğrenciler tarafında kullanılıyora benziyordu. Emilié de seve seve pencereden uzak bu mekanı seçip sınıfın arkasına doğru ilerledi. Elijah’a ve en arka sırada oturan şölende gözüne kestirdiği Jakov adlı çocuğa gülümseyip Samara’nın yanına oturdu. Yan yana oturan ikizlere bakmak için arkalarını dönen salak tiplere ters ters bakıp sabahki kızlar gibi başından savdı. Bu okulda ne kadar çok gerizekalı vardı? Gözlerini kardeşine devirip kitaplarını kucağından gürültüyle masaya koydu. Biraz önceki olaydan sonra gürültüye bakmak için dönmeyen öğrencilerin sırtlarına bakıp sırıttı. İşte dediğini yaptırmak buydu..Kız kardeşine sonunda dönüp;

-“Selam.. İksire Prof. Ellen giriyormuş..”

“Prf. Ellen ” derken büyük bir sırıtış yaşamıştı. Çünkü o hem bir ölüm yiyendi , doğrusu neredeyse bütün okuldaki prfesörler ölüm yiyendi.. Herneyse ve en önemlisi Samara’yla onu çok severlerdi.. Annesinin yakın arkadaşı olan Ellen her yaşa uyabilen çok sevecen ve eğlenceli bir kadındı. Bu eğlencenin derste de görüleceğini bilmek bile harika bir duyguydu..

Kapının kapanma sesiyle bu düşüncelerinden sıyrılıp başını profesöre çevirdi. Mavi gözleri ve sarının her tonunu yansıtan saçlarıyla harika gözüküyordu. Emi bazen onun bu güzelliğine özenmiyor değildi. Ne kadar her an değişik bir renkte karşılarına çıksa da yansıttığı her tonu üzerinde güzel taşıyordu , tıpkı annesi gibi [ Very Happy ].. Ne kadar kavga konusunda usta olsak da bu görmezden gelinemeyecek bir ayrıntıydı.. Neyse bunları düşünmenin sırası değildi. Ellen berrak ses tonuyla konuşmaya başlamıştı , onu gibi bir profesörün her söylediğini duymak istiyordu;

-“Öncelikle hepinize merhaba. Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu ilk İksir dersine hepiniz hoşgeldiniz. Adım MeLanie Ellen RacheL Black. Hogwarts'ın profesörlerinden biriyim. Umarım sizlerle güzel vakitler geçiririz. Çünkü bir dönem boyunca beraber olacağız. Dersimde ayrımıcılık yapmayacağıma emin olabilirsiniz. Fakat Slytherin mevzunuyum.”

Yüzüne yayılan zafer gülümsemesine engel olamadan yüzünde hayal kırıklığını yansıtmış bazı öğrencilere bakıp gülümsedi. Bir profesör çıkıp da ben Gry. Mezunuyum dese Emi’nin umrunda olmazdı. Bir Gry’li düşünmeye bile deymezdi ne de olsa.. Yine de şu hayal kırıklığını görmek ömre bedeldi. Sırıtmasını dizginleyip yüzünü ciddileştirmeye çalıştı.Bu karmaşayı Ellen ve Samara’nın da yaşadığı her hallerinden belli oluyordu;

-“Büyük bir şölen geçirdik... Ve sizin için en heyecanlı kısım, binalarınıza seçileceğiniz an olmalı. Tabii hangi binaya seçileceğinden emin olanlar vardır elbet. Seçmen şapka yalan söylemez, bundan emin olabilirsiniz. Özellikleriniz hangi binaya uyuyorsa ordasınız. Ve o bina size oldukça sıcak bir şekilde kucak açacaktır. Kendimi yeterince tanıttığımı düşünüyorum. Sizin kendinizi tanıtmanızı isteyeceğim şimdide. Evet ilk sıradan başlayarak, adınızı, soyadınızıdı ve hobilerinizi söylemenizi istiyorum.”

Bir yandan Ellen’i dinleyip bir yandan da ayağa kalkanların konuşmalarına içinden yorum yapmaya başladı. Acaba kalkacakların arasında kafa dengi bir ölüm yiyen olacak mıydı? İlk anlatan Ravenclaw’lının kalkmasıyla suratını buruşturdu. Bu kız kendisi gibi bir Widmore’ydi ama Emi’ye soracak olursan ailenin yüz karasıydı. Bu ailede Ravenclaw’lı olan tek kişi bu kızdı.. Tabi şuanda.. Geçmişte de böyle tipler çıkmıştı , yine de hiçbirinin böyle soğuk ve gıcık olduğunu sanmıyordu. “Gezmeyi çok seviyorum..” İyiki gezmeyi seviyordu da eve fazla uğramıyordu.. Pis pis sırıtıp ayağa kalkan Hufflepuff’lıya baktı. Adalet , adalet , adelet.. Allahın ZAY’lısından ne adaleti beklenirdi ki? Hem kalkan herkes de uçuştan hoşlanıyordu.. Heralde Quidditch olmasaydı anlatılacak şey kalmayacaktı.. Yüzüne yayılan sırıtışın silinemsi uzun zaman almadı. Ayağa bir Gry’li kalkmıştı. Hayatta en çok tiksindiği kişiler arasında Gry. Öğrencielri vardı. Hem hava atmayı seven biri gibi konuşuyordu.. Takım kaptanıyım.. Tırt.. Söylemese geberiridi.. Diğer kalkan tiplere yorum yapmaktan vazgeçip ilk sessizlikte ayağa kalktı. Onun kalkmasıyla bakışlar Emi’ye çevrilmişti. Birkaşç arkadaşı hariç diğer öğrencilere tepeden bakarak;

-“ İsmim Aléida Emilié Widmore , aslında ön isimlerimi söylemenin diğer arkadaşlara bir yararı olacağını sanmam.. Bana ismimle hitap edecek çok kişi olduğunu düşünmüyorum.. Herneyse.. Herkesin dilinden düşmeyen Quidditch’i bende severim.. Bitkibilim , iksir , sihirli yaratıkların bakımı gibi dersler hakkında çok sıkıcı olmayan pratik kitapları okumaktan hoşlanırım ve son bir ayda gözde hobim küçük yaşta öğrendiğim büyüleri demek.. Bunların dışında ders kitabı hariç kitaplar , fazla ve gereksiz konuşanları susturmak da hobilerim arasında.. Sanırım bu yeterli..

Eteğini düzelterek yerine oturdu ve çenesini üst üste dizilmiş kitaplara dayayarak kendini anlatanları dinlemeye koyuldu. Arada Jakov’a bakmayı da ihmal etmedi. Onda Emilié’yi çeken farklı bir hava vardı.. Bunun ismini ifade demiyordu ama hoş ve gizemli bir tipe benziyordu. Görünüşe göre çoğu kızın gözü onun üstündeydi. Başta saçma gelen hobi anlatma olayı aslında işine yaramıştı.. Başkana Jakov hakkında artık biraz bilgisi vardı.
-“Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Bunlar benim için oldukça önemli bilgilerdi. Altın nitelikte… Ben hobilerimden bahsetmedim sanırım, küçük birkaç bilgi verip sizi serbest bırakıcam, az sonra zil çalacak…Öğrencilik yıllarımdan bu yana Quidditch oynamayı ve maçları seyretmeyi fazlasıyla severim. Ayrıca kitap okumak, benim için ilginç bir tutkudur. Macera kitapları daha çok hoşuma gider… Bunların haricinde, sessiz ve karanlık yerleri severim. Anlayacağınız kendimi dinlemek hobilerimdedir. Sanırım bu kadar yeterli. Zil çalmadan sizden bir isteğim olacak. Farketmiş olacağınız gibi, ders işlemedik hatta derse giriş bile yapmadık. Bir dahaki derse iksir dersi ile ilgili çeyrek parşömen uzunlukta bir yazı dizisi istiyorum. Verdiğim bu küçük ödevde, benim için odlukça değerli olacak. Sonra söylemedi demeyin…”

Bu uzun ve sıkıcı konuşmadan sonra arkasını yaslanıp Samara’yla laflamaya koyuldu. konuşmanın sıkıcı gelmesinin nedeni Ellen’i tanıyor olmasından kaynaklıydı. Bildiği şeylerin tekrarlanmasından asla hoşlanmazdı.. Öğrendiği şeyleri zaten kolay kolay unutmazdı. Zilin çalmasıyla kitaplarını koltuğunun altına sıkıştırıp Samara’yla diğer dersliğe doğru yola koyıldular..
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 4:52 pm

Bu senin Rp'n değiL. Çünkü sen Cansu değiLsin. Lütfen kendine ait bir Rp koy. İlk BAN uyarını aLdın.
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 5:05 pm

Yha pardon yanlış rpyi gönderdim onu bir arkadaşıma yollicaktım.. Neyse bunlar ;

Anna huysuzca yatağında dönüp duruyordu.. Bellikide nedeni penceresinde içeriye sızan güneş ışınlarının gözlerine gelmesidir? Anna elini yavaşça yüzüne götürdü , yüzünü koruya bilmek için.. Ama yetmiyordu! Dün gece çok geç yattığı için bırakın perdeyi çekmeyi , gözlerini açamıyordu.. Yinnede son bir gayretle gözlerini hafifçe araladı.. Yatağın üstüne oturdu ve perdeyi çekti.. Oohh şimdi ne rahattı.. Hiç bir rahatsız edici ışık yok sessiz , ferah ve uyku! Hemen başını yastığına koydu gözlerini kapattı tam uyuyacaktıki oda ne ses camdan geliyor..

"Tak tak"

Anna hemen kalktı.. Neler oluyordu? Hemen perdeyi araladı.. Aa-aa kimse yok in cin top oynuyor gibi? Anna hemen yatağından kalktı terliklerini giydi ve daha "Alah Allah" bile demeden camdan bir şangırtı koptu.. Cam kırıldı ama neyle? Tabiki Annanın yatağının üzerinde duran kağıta sarılı olan taşla.. Anna şaşkınlıkla taşı eline aldı ve kağıttan ayırdı.. Taşı yatağına koydu ve kağıdı okuduktan sonra yüzündeki gülümsemeyle oradan ayrıldı.. Kağıtta

"Seni göl kenarında bekiyorum
Cornelia"

Yazıyordu..

,

Anna o gün sihir tarihi dersine girecekti.. Çok heyecanlıydı.. Kapının önünde bunları düşünürken ders saatinin yaklaştığını fark etti ve kapıyı açıp içeriye girdi.. İçerisi bom boş ve çok pis bir biçimde buldu.. Sanki yüz yıllardır hiç temizlenmemiş gibiydi.. Anna elindeki kitapları masasına bıraktıktan sonra önündeki sıraya parmağını deydirdi ve parmağına baktı.. masada bir karış toz vardı.. Anna asasını çıkardı ve gür bir sesle

-Akla pakla!!

Dedikten sonra etraf pırıl pırıl oldu.. Anna yüzündeki gülümsemeyle masasına oturdu ve öğrencilerin gelmesini bekledi.. Biraz sıkılınca asasını tahtaya doğru salladı ve tahtada yavaşyavaş harfler bilirmeye başladı.. Ortaya çıkan yazı şuydu..

-Öğretmen: Angelina Marissa Black
-Konu: Godric Gryffindor
-Ders: Sihir Tarihi

Artık öğrenciler gelmeye başlıyordu.. Gelenler Annaya selam verip sıralarına oturuyorlardı.. Anna göz ucuyla saate baktı.. Saat 13:00 'ı gösteriyordu.. Anna asasını yavaşça salladı ve kapı kilitlendi.. Anna Bir ön söz yapmak için ayağa kalktı ve konuşmaya başladı..

-Ben Angeline Marissa Black.. Bu yıl Sihir tarihi dersini beraber işleyeceğiz.. Kapıyı kilitledi diye sakın korkmayın.. Kapıyı kilitledim çünkü dersime saatinde gelmeyenleri sınıfa almam.. Evet şimdi kendinizi tanıtmaa başlayın

Dedikten sonra yerine oturdu.. Tüm öğrencilerin tanıtması bittikten sonra tekrar konuşmaya başladı..

-Bu günki konumuz Hogwartsın Kurucularından Godric Gryffindor.. Bildiğiniz gibi Godric Gryffindor, Gryffindor binasını kuran büyücüdür.Godric Gryffindor en ünlü Hogwarts dörtlüsünden biridir ve büyük bir şatoda doğmuştur. Diğer büyücülerde olduğu gibi o da bir safkandır. Gryffindor, büyü yerine muggle silahları oklar ve kılıçlarla çalışmıştır. 4 yaşına geldiğinde ise büyük çok güzel adını taşıyan sihirli bir kılıç ona hediye edilmiştir

Dedikten sonra bir soluklandı ve tekrar sözlerine devam etti..

-Gryffindor büyücülükle ilgilenmeye başladığında "Biçim Değiştirme"'ye karşı özel bir yeteneği olduğunu görmüş. Bu yüzden hayatının büyük zamanını Mısır'da, yani en iyi Biçim Değiştiren Animaguslar'ın olduğu yerde geçirmiş. Yine Ravenclaw ve Hufflepuff gibi, işaretini seyahatlerinde bulmuş. Gryffindor Mısır'ı terketmek üzereyken, bir hırsız onun bütün eşyalarını -kılıcı da içinde olmak üzere- çalmış. Hırsızlar, hızlı bir şekilde kum üzerinde kaçarken ileride bir aslan belirmiş. Aslan hırsızları korkutarak Godric Gryffindor'un hayatını kurtarmış. Böylece Godric, hayatını ona borçlu olduğunu hissederek binasının simgesini aslan yapmıştır.Ayrıca o, Gryffindor'lu birçok arkadaşı ile birlikte savaşırken genç yaşta ölmüştür.

Dedi ve biraz daha soluklanarak tekrar

-Evet bu günlük bu kadar ödeviniz yok ama yarın Godric Gryffindor ile ilgili sınav yapıcam ona çalışın.. Çıkabilirsiniz..

Dedi ve asasıyla kapıyı açtı..

,

Yatak odası:

‘Gök Kuşağı’[/font]
Anna sanki bu gün daha bir rahat uyanmıştı.. Bunun bir sebebi olabilir miydi? Tabi ya Güneş!.. Neden bu gün pencereden hiç güneş ışığı girmiyordu? Allah , Allah.. Sanki havada hafif den bir esinti ve uyuşturucu bir soğuk vardı.. Anna şaşkın bir biçimde küçücük penceresinin pespembe perdesini araladı.. Oda ne!! Hava simsiyah gök gümbürdüyor ve yağmur yağıyor! Hem de ne yağmur! Sanki bardaktan su boşalıyor.. Anna hemen perdeyi kapattı ve üzerinde alaca bulaca renklerin olduğu beyaz bir kazak , altına pembe ve kırmızı renklerin olduğu pantolonu giydi ve dolabın üzerinde duran yıllardır kullanılmayan yağmurluğu giydikten sonra hemen balkon kapısına yürüdü.. Kapıya geldiğinde , kapının demir kolunu eliyle kavradı ve terliklerini giydikten sonra kapıyı açtı.. Dışarısı yağmur ve çamur kokuyordu.. Anna bu kokuyu soğuktan titreye , titreye içine çekti.. Dışarıdaki tüm su birikintileri soğuktan yavaş , yavaş buz tutmaya başlıyordu o derece soğuk vardı.. Ama birden o bardaktan su boşalır gibi yağan yağmur kesildi ve o sıcaklığına iki dakikada hasret kaldığı Güneş tekrar yüzünü göstermeye başladı.. Yavaş , yavaş buz tutan sular çözüldü ve evet , evet gök yüzünde “GÖK KUŞAĞI” denen renk köprüsü oluştu.. Anna biraz bekledi ve içinden

“Çok güzel”

Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 5:07 pm

Bunların senin Rp'n olduğundan kuşku duyuyorum. Niye paragraflar renk renk ? Ve nasıl oluyorda başkasının Rp'sini arkadaşına gönderiyorsun ?
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 5:10 pm

Ya bi arkadaşım rp olaylarına yeni giri ve bana rp nasıl olur fln dei bende o rpi okuyordum onu kopyla - yapıştır yaptım bunun gibi olur dedim ordan kalmış vede Niye paragraflar renk renk demişin nsl yani?
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 5:17 pm

Alıntı :
Anna huysuzca yatağında dönüp duruyordu.. Bellikide nedeni penceresinde içeriye sızan güneş ışınlarının gözlerine gelmesidir? Anna elini yavaşça yüzüne götürdü , yüzünü koruya bilmek için.. Ama yetmiyordu! Dün gece çok geç yattığı için bırakın perdeyi çekmeyi , gözlerini açamıyordu.. Yinnede son bir gayretle gözlerini hafifçe araladı.. Yatağın üstüne oturdu ve perdeyi çekti.. Oohh şimdi ne rahattı.. Hiç bir rahatsız edici ışık yok sessiz , ferah ve uyku! Hemen başını yastığına koydu gözlerini kapattı tam uyuyacaktıki oda ne ses camdan geliyor..

"Tak tak"

Anna hemen kalktı.. Neler oluyordu? Hemen perdeyi araladı.. Aa-aa kimse yok in cin top oynuyor gibi? Anna hemen yatağından kalktı terliklerini giydi ve daha "Alah Allah" bile demeden camdan bir şangırtı koptu.. Cam kırıldı ama neyle? Tabiki Annanın yatağının üzerinde duran kağıta sarılı olan taşla.. Anna şaşkınlıkla taşı eline aldı ve kağıttan ayırdı.. Taşı yatağına koydu ve kağıdı okuduktan sonra yüzündeki gülümsemeyle oradan ayrıldı.. Kağıtta

Cornelia"

Yazıyordu..

Bi paragraf böyle. Ve farkettimki bu Rp'de Nisa'nınki gibi. Senin olduğundan şüphe duyuyorum.

Alıntı :
Anna o gün sihir tarihi dersine girecekti.. Çok heyecanlıydı.. Kapının önünde bunları düşünürken ders saatinin yaklaştığını fark etti ve kapıyı açıp içeriye girdi.. İçerisi bom boş ve çok pis bir biçimde buldu.. Sanki yüz yıllardır hiç temizlenmemiş gibiydi.. Anna elindeki kitapları masasına bıraktıktan sonra önündeki sıraya parmağını deydirdi ve parmağına baktı.. masada bir karış toz vardı.. Anna asasını çıkardı ve gür bir sesle

-Akla pakla!!

Dedikten sonra etraf pırıl pırıl oldu.. Anna yüzündeki gülümsemeyle masasına oturdu ve öğrencilerin gelmesini bekledi.. Biraz sıkılınca asasını tahtaya doğru salladı ve tahtada yavaşyavaş harfler bilirmeye başladı.. Ortaya çıkan yazı şuydu..

-Öğretmen: Angelina Marissa Black
-Konu: Godric Gryffindor
-Ders: Sihir Tarihi

Artık öğrenciler gelmeye başlıyordu.. Gelenler Annaya selam verip sıralarına oturuyorlardı.. Anna göz ucuyla saate baktı.. Saat 13:00 'ı gösteriyordu.. Anna asasını yavaşça salladı ve kapı kilitlendi.. Anna Bir ön söz yapmak için ayağa kalktı ve konuşmaya başladı..

-Ben Angeline Marissa Black.. Bu yıl Sihir tarihi dersini beraber işleyeceğiz.. Kapıyı kilitledi diye sakın korkmayın.. Kapıyı kilitledim çünkü dersime saatinde gelmeyenleri sınıfa almam.. Evet şimdi kendinizi tanıtmaa başlayın

Dedikten sonra yerine oturdu.. Tüm öğrencilerin tanıtması bittikten sonra tekrar konuşmaya başladı..

-Bu günki konumuz Hogwartsın Kurucularından Godric Gryffindor.. Bildiğiniz gibi Godric Gryffindor, Gryffindor binasını kuran büyücüdür.Godric Gryffindor en ünlü Hogwarts dörtlüsünden biridir ve büyük bir şatoda doğmuştur. Diğer büyücülerde olduğu gibi o da bir safkandır. Gryffindor, büyü yerine muggle silahları oklar ve kılıçlarla çalışmıştır. 4 yaşına geldiğinde ise büyük çok güzel adını taşıyan sihirli bir kılıç ona hediye edilmiştir

Dedikten sonra bir soluklandı ve tekrar sözlerine devam etti..

-Gryffindor büyücülükle ilgilenmeye başladığında "Biçim Değiştirme"'ye karşı özel bir yeteneği olduğunu görmüş. Bu yüzden hayatının büyük zamanını Mısır'da, yani en iyi Biçim Değiştiren Animaguslar'ın olduğu yerde geçirmiş. Yine Ravenclaw ve Hufflepuff gibi, işaretini seyahatlerinde bulmuş. Gryffindor Mısır'ı terketmek üzereyken, bir hırsız onun bütün eşyalarını -kılıcı da içinde olmak üzere- çalmış. Hırsızlar, hızlı bir şekilde kum üzerinde kaçarken ileride bir aslan belirmiş. Aslan hırsızları korkutarak Godric Gryffindor'un hayatını kurtarmış. Böylece Godric, hayatını ona borçlu olduğunu hissederek binasının simgesini aslan yapmıştır.Ayrıca o, Gryffindor'lu birçok arkadaşı ile birlikte savaşırken genç yaşta ölmüştür.

Dedi ve biraz daha soluklanarak tekrar

-Evet bu günlük bu kadar ödeviniz yok ama yarın Godric Gryffindor ile ilgili sınav yapıcam ona çalışın.. Çıkabilirsiniz..

Dedi ve asasıyla kapıyı açtı..

3 Rp'de yeterli değil.
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 5:42 pm

"Tak tak"

Cornelia"

Yazıyordu..

Bu rp yi ben Expelliarmus sitesinde yaptım isterseniz adresi ve nickimi vereyim bakın..
Jacelyn A. Chaplin

Jacelyn A. Chaplin

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 6:07 pm

Peki yinede yeterli değil.
Angelina Tuana L. Black

Angelina Tuana L. Black

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 6:10 pm

Tamam zttn vaz geçten Very Happy

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 6:57 pm

Türkçe kelimeleri doğru kullanınız; ayrıca sitede Avril kullanılıyor.
Mélanie Ashley Deaxri

Mélanie Ashley Deaxri

Mücadele Tarafın : Kötü
Asa : 23 cm
Evcil Hayvanın: : Baykuş

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 9:18 am

Ad: Mélanie Ashley
Soyad: Deaxri
İsteniLen DeRs: Tılsım-Muska
Örnek Rp[En Az 20 SatıR]

Ev

Méll mor tonlarında ki ,perdeleri yerlere kadar sürünen Deaxri Malikanesinde yaşıyordu.Tütsü kokusu ve hafif mor perdelerin ardından gelen gün ışığı ile gözlerini yavaşça açtı.Duvarda ki saate baktı.Okula geç kalıyordu.Uzun merdivenden aşağıya indi eline bir kahve aldı ve ders notları ile birlikte malikaneden ayrıldı.Hogwarts'a geldiğin de bahçeden gitmeyi tercih etti.Zil çalmıştı. Bahçede birkaç kişi dışında kimse yoktu.Bütün öğrenciler sınıflara girmişti.Ayakkabılarının tıkırtıları ile Tılsım sınıfına doğru ilerledi.Asil ve sert tavrı ile içeri girdi.Sınıf daha dolmamıştı , fakat öğrencilerin birkaçı yerlerinde oturuyordu.Méll masanın üzerine kitaplarını bıraktı.Asasını sallayarak masanın üzerinde bir fincan belirdi.Bacak bacak üzerine attı ve kahvesini yudumlarken öğrencilerin sınıfa gelmelerini bekledi..

Birkaç Dakika Sonra...

Méll ders saatinin geldiğini fark etti.Kafasını kaldırdı ve sınıf çok dolu değildi.Az öğrenci olmasını umursamadı , görevi onun orada dersi anlatmaktı.Ayağa kalktı.Yürüyerek kapıyı kapattı.Önde ki boş bir sıranın üzerine oturdu.Ellerini bir birine kavuşturdu ve öğrencilere baktı.

''Merhaba gençler , ben Mélanie Ashley Deaxri .Bu sene ki Tılsım -Muska Profesör'ünüzüm.Tılsım dersi genelde sevilmez ama dersi eğlenceli bir şekilde işlediğim söylenir , herneyse Slytherin mezunuyum .''

dedi.

Ayakalrını açtı ve ellerini dizlerinin üzerine koydu.Ardından öğrencilere döndü.

''Tılsım nedir aranız da hiç duyan var mı''

dedi.

Méll sorusunun cevabını bekliyordu.Birkaç öğrenci parmağını kaldırmıştı bile.Tam o sırada ...

''Özür dilerim Profesör !"

Arkadan gelen ses ile Méll kafasını çevrdi.Cüppesinden anlaşıldığı gibi bu bir Slytherin öğrencisiydi.Méll öğrenciye hafifçe tebessüm etti ve tekrar sınıfa döndü.Ardından bir öğrenci daha girmişti başını salladı.
Méll önde ki sıradan bir parmağın kalktığını gördü.Buda bir Slytherin'liydi.Tıpkı gençliğine benzetmişti.O sıralarda okuyup , şimdi ders vermek guru verici birşeydi.Méll Ayağa kalktı ve parmağını kaldıran öğrencinin yanına doğru ilerledi.

''Evet bir Slytherin'li buyrun''

dedi.

''Efendim tılsım doğaüstü işler yapabileceğine inanılan güçtür. Büyülü şey, muska. Çare, önlem, kuvvet anlamına gelir. Bazı büyücüler ise tılsımın sihrin temeli olduğuna inanır..''

Méll öğrenciye döndü.

''Evet arkadaşınız bu konuda haklı ama konuyu biraz daha açalım''

dedi.

"Esrarlı bir kuvvet taşıdığına, tabiatüstü gücü bulunduğuna, birtakım sırlar sakladığına inanılan şey. Tılsım karşılığında dilimizde sihir, büyü, efsun kelimeleri kullanılmaktadır."

Méll diğer öğrenciye döndü.

''Evet tamda istediğim bir cevaptı , oturabilirsiniz''

dedi.

Derse geç kalan öğrencilere döndü.

Méll ayağa kalktı ve masasına doğru ilerledi.Asasını elien aldı.

''Herkez eline asasını alsın , ilk yapacağımız büyüyü öğreneceğiz''

dedi.

''Evet gençler Tılsım bir büyücünün hayatının olmazsa olmazlarındandır.Muggle'ların en çok hayret ettikleri şeyleri bu derste öğreneceksiniz.Cisimleri hareket ettirmek,uçurmak,onların kimyasal ve fiziksel yapılarında değişiklik yapmak bu dersin esas konuları.Şimdi asamızı yavaşca sallayarak şu cümleyi tekrar edeceğiz'' derken tahta da bir yazı belirdi.

''Wingardium Leviosa''.

yazıyordu.

''Bir cisim belirleyin ve kolunuzu yavaşça sallayarak ,Wingardium Leviosa deyin''

dedi.

Méll öğrencilere göstermek için önde oturan bir kız öğrencinin tüy kalemini hedef aldı ve Wingardium Leviosa diyerek tüy kalemi havada uçurmaya başladı.

''Evet sıra sizlerde sözcükleri yavaş söyleyin yoksa küçük patlamalar olur''

dedi.

Méll , öğrencileri izliyordu.Hepsi ilk denemesinde başaramasada ikinci denemelerinde büyüyü başarıyorlardı.Bir anda havada uçuşan tüy kalemleri gördü ve hafifçe tebessüm etti.Zilin çalması ile öğrencilere döndü.

''Dersimize doyamadık çocuklar ama diğer derste bu gün yaptığımız büyüden sorumlusunuz sizlere notlar vereceğim , ödeviniz yok çıkabilirsiniz ,Sihirli Günler''

dedi.

Öğrencilerin çıkması ile sınıfa döndü ve eline ders kitaplarını alarak asil bir şekilde sınıftan ayrıldı....

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 2:22 pm

Bu rp yetersiz..
Helen Beatrice Tyler

Helen Beatrice Tyler

Mücadele Tarafın : ZAY
Rp Sevgilisi : Şuan yok
Özel Yetenek : ---
Asa : daha bir asam yok
Evcil Hayvanın: : Kedim SEA

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:
Galleon:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 5:52 pm

Ad: Rachel Sarah
Soyad: Hamilton
İsteniLen DeRs: Tılsım/ Muska

Neden sonra Rachel yatağında dönmeyi bırakıp artık uyuyamayacağına karar verdi. Yatağının karşısındaki perdeleri hafif aralık duran pencereden cılız insanın ürperten bir güneş ışığı giriyordu pencereye gözleri oraya takılı kalmıştı. Bir aydır hergün aynı şeyleri düşünüyordu. Hep o günü ağlamaktan günlerdir uykusuzdu. Oturduğu yerden yavaşça kalktı. Başı dönüyordu. Terliklerini giyinmeden odanın soğuk betonuna ayak basınca ürperdi ama bu umrunda bile değildi. Pencereye doğru yürüdü. Yanına vardığında perdeleri iki yana savurarak açmak istedi ama elleri ona karşı koyuyordu. Sanki perdeleri açarsa aynı sahneyle tekrar karşı karşıya kalacaktı. Korkuyla açık olan o ufak yerleride sımsıkı kapattı. O kadar sert asılmıştıki perdenin küçük bir kısmı kornişten kurtulmuş ve aşağıya doğru sarkmıştı.

Soğuk betona ayaklarını sürüye sürüye banyoya gitti. Kapı koluna asılıp kendine doğru çekti. Saklandığı bu küçük izbe yerden artık çıkmak istiyordu. Kapı rusı rutubetten kaparmış banyoya girdi. İçerisinin leş gibi kokusuna aldırmadan doğruca lavoboya yürüdü. Musluktan çıkan buz gibi suyu defalarca yüzüne çarptıktan sonra biraz daha iyi hissediyordu kendini. Ama ayna ona gerçekleri söylüyordu. Son bir ayda iyice kilo vermişti. Yüzü çokmüş, rengi uçup gitmişti. Alnındaki kırışıklıklar, sarı saçlarının süpürge gibi kurumuş olması, feri sönmüş gözleri, ağlamaktan şişmiş göz kenarlarıyla artık hiçte eskisi gibi gözükmüyordu. Bir ay önceki neşesi, gençliği kendisinden çalınmıştı. Tekrar gözlerine yaşlar hücum etti. Hıçkıra hıçkıra yatak odasına ilerledi. Odanın bir köşesinde eveden çıkarken hazırlamış olduğu valiz duruyordu. Yavaşça valizin yanına gitti. Göz yaşlarını elinin tersiyle sildikten sonra valizi açtı ve içinden giyecek birşeyler aramaya başladı. Doğru düzgün hiç bir kıyafeti yanında değildi. Ama olanların arasından eski bir kot, yeşil bir bülüz ve siyah bir hırka çıkardı. Bunları hızla üzerine geçirdi. Saçlarını başının üzerinde at kuyruğu yapıp topladı. Ardındanda kaçarken yüzünü gizlediği halen sandalyenin üzerinde asılı duran siyah şapkasını başına geçirip kendine yeni bir yer aramak için dışarı çıktı.

Gönderdiği baykuşlardan birine cevap gelmişti sonunda zaten. En yakın arkadaşı, herşeyi olan Kristen onunla bugün üç süpürgede buluşmak istiyordu. Zaten başka şansıda kalmamıştı. İçindeki garip his ona kendisini burda bulabileceklerini söylüyordu. Kalan eşyalarınıda küçük bir sırt çantasına yerleştirip omzuna astı ve dışarıya çıkmak için merdivenlere yöneldi. O aşağıya inerken gacır gucur ses çıkararak kırılmamak için zor sabreden küften yeşermiş tahta merdivenlerden indikten sonra

'' Bir daha buraya dönmek istemiyorum. '' diyerek haykırdı ama sözcükler boğazına düğümlenmişti.

Buz gibi temiz hava içine dolarak konuşmasını engellemiş onun yerine sadece tekrar gözlerinden yaşlar süzülmeye başlamıştı. Sonbahar sabahlarının dayanılmaz ayazında hızlı adımlarla yürümeye başladı. İnsanlar kalabalıklaştıkça şapkasının kasketini önüne daha çok çekti. Üç süpürgeye varınca Kristenin onu şöminenin yakınındaki küçük ve çok dikkat çekmeyen arka masalardan birinde beklediğini farketti. Kristen:

'' Nasılsın canım. Senden haber alamadığım zaman içinde kendimi yiyip bitirdim. ''

Rachel boğuk bir sesle arkadaşına cevap verdi.

'' İyi olmak için gerçekten çaba sarfediyorum ama bunu başaramayacağımı anladım. Pes etmeme ramak kaldı. Olanlardan kendimi suçluyorum. Artık burama kadar geldi. Ne olacaksa olsun. ''

Kristen Rachel'ın boğazına götürdüğü ellerine sıkıca tutup kendine çekti. Onun sıcaklığı, sevgisi, anlayışı Rachel'ın tüm vücuduna işliyordu.

'' Pes etmemelisin Rachel. Senin hiç bir suçun yoktu elinden geleni yaptın sen. Kendini suçlamaktan vazgeç artık. ''

Rachel elinde olmadan birden sesinin yükseldiğini farkeetti. Bağırır gibi konuşuyordu.

'' Nasıl kendimi suçlamayayım. Bende ordaydım. Herşey gözümün önünde oldu. Onu kurtarabilirdim. Tıpkı annem ve babamı çekip çıkardığım gibi onuda o cehennemden çıkartabilirdim. Tanrı aşkına Kristen o benim kardeşimdi. ''

Kendisine doğru çevrilmiş garip bakışları farkedince sesini alçalttı.

'' O benim kardeşimdi Kristen. Ama birşey anlayamadığım birşey beni engelledi. Bir an içimden bizi tehlikeye attığı için ona kızdım tereddüt ettim ve o şimdi yanımızda değil. Ölüm yiyenlere benim, annemin hatta hep kavga ettiği babamın canı için karşı koymaya çalıştı. ''

Kristen bir annenin çocuğunu okşaması gibi Rachel'a sarıldı. Onun kollarında Rachel kendini daha güvende hissetmişti.

'' Senin suçun değildi Rachel. Ona kızmakta tabiki haklısın hepinizin hatta herkesin hayatını tehlikeye attı. Ordaydık , bizde ordaydı ve herşeyi gördük. Sen yapabileceğin herşeyi yaptın ama unutma ölüm yiyenlerden biri olmayı o kendi seçti. ''

Rachel hıçkırıklarınına engel olmaya çalışıyordu. Gözünden çıkan yaşlar Kristen'in bülüzünde lekeler oluşturmuştu ama o Rachel'ın ağlamaktan sarsılan bedenini tutmayı biran olsun bırakmadı. Rachel'da zaten Kristen onu bırakırsa düştüğü uçurumda sonnsuza kadar yuvarlanacağını boşluktan karanlıktan kurtulamayacağını düşünüyordu. Biraz toparlandıktan sonra.

'' Peki ya annemle, babam onlar nasıl şimdi. Onlardan haberin var mı? ''

Rachel tüm bu zaman içerisinde annesiyle babasının nasıl olduğunu merak etmişti ama nerde olduklarını bilmediği için onlardan haber alamamıştı. Onlarıda kaybetmek istemiyordu. Eskiden beri birbirlerine çok bağlı bir aile olmuşlardı ama kardeşi James artık aralarında değildi. Ama içindeki ses onu zaten çok daha uzun zaman önce kaybettiklerini ona hatırlattı yeniden. Kristen:

'' Onlar iyiler canım onları güvenli bir yere sakladık. İstersen onlarla bir görüşme ayarlayabilirim sana ama şimdi seni saklamamız lazım senin güvende olacağın bir yer bulmalıyız o bahsettiğin yerde kalamazsın artık yoksa hastalanacaksın. Seni daha önce annemi kaybetmeden önce kaldığımız eve götürüceğim küçük bir yer ama rahattır. İstediğin herşeyi kolayca bulabilirsin. Okul açılıncada Hogwarts'ta çalışıyorsun zaten orası her zaman güvenlidir. Annemi kaybettiğimiz zaman bende aynı şeyleri yaşadım. Ama Hogwarts beni her türlü tehlikeye karşı korudu. Seninde orda güvende olacağından eminim canım Hadi artık toparlan burası daha fazla kalabalıklaşmadan burdan gidelim. ''

Rachel yapabileceği hiçbir şeyin olmadığını biliyordu. O yüzden Kristen'in dediği herşeye kafa sallamakla yetindi. Kendini onun ellerine bıraktı.

Bilgiler
Quidditch Mevkisi:

MesajKonu: Geri: ProfesöR ALımLaRı..   ProfesöR ALımLaRı.. Icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 3:54 pm

Kabul edilmiştir.

ProfesöR ALımLaRı..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-